İV Glutatyon Tedavisi

Glutatyon, insan vücudunda tüm hücreler tarafından üretilebilen doğal bir peptittir. Bu peptidin üretiminden bağışıklık hücreleri dahi sorumludur. Bu güçlü molekül, üç temel amino asitten oluşur: sistein, glutamat ve glisin.

Glutatyon vücudun tüm işlevlerinin anahtarı ve oldukça güçlü bir antioksidandır. Vücutta Glutatyon tükendiğinde hücre ölümleri başlar. Ancak Glutatyon seviyeleri yeterince yüksek ise, hücreleri serbest radikallerin vereceği zarardan korur.

Glutatyon, sağlık, güzellik ve uzun ömür için oldukça uzun sürelerdir araştırılmış ve geniş kapsamlı faydalara sahip olduğu görülmüştür. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek, hastalıklarla savaşmaya ve önlemeye yardımcı olur. Hiperpigmentasyonu azaltarak ve hücrelerde melanin üretimini engelleyerek ciltte beyazlaşma ve aydınlanmaya neden olur. Vücuttaki iltihabı azaltır, yağların parçalanmasına ve temizlenmesine destek olur. Enerjiyi yükseltir ve zihin açıklığı sağlar.

Yaşlanma karşıtıdır. Uyku kalitesini iyileştirerek uyku apnesinden kaynaklanan sıkıntılarla mücadele edilebilmesini sağlar. Vücutta detoks yaparak oksidatif stresle savaşır.

Yüksek glutatyon seviyeleri, vücudunuzdaki her sistemin düzgün bir şekilde işleyebilmesi ve sağlıklı olması için gereklidir.

Hücrelerimiz her ne kadar Glutatyon üretse de genellikle her gün karşılaştığımız yüksek düzeydeki serbest radikallerle (çevresel toksinlerden, alkolden, stresten ve daha fazlasından) başa çıkmak için yeterli değildir.

Yayınlar:

(Loprinzi CL, Lacchetti C, Bleeker J, et al. Prevention and management of chemotherapy-induced peripheral neuropathy in survivors of adult cancers:
ASCO guideline update [published online ahead of print, 2020 Jul 14]. J Clin Oncol. 2020.)
disease [published correction appears in Curr Alzheimer Res. 2016;13(10):1198]. Curr Alzheimer Res. 2015;12(4):298-313.)
(Bains VK, Bains R. The antioxidant master glutathione and periodontal health. Dent Res J (Isfahan). 2015;12(5):389-405.)

Glutatyon Serum Tedavisi Nedir?: 

Glutatyon Tedavisinin Zararları:

Yutulan Glutatyon Takviyesi ile İV Serum Tedavisinin Farkı:

Detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurun. *
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
27 - 7 = ?
Lütfen doğru sonucu yazıp, gönder'e tıklayın.
Enter the equation result to proceed

Bir Yanıt Yazın

Fill out this field