fbpx

IV Glutatyon | Uzman Dr. Derya CAN

cvitamintedavisigorseldrderyacanGLUTATYON UYGULAMASI

 

Glutatyon, insan vücudunda tüm hücreler tarafından üretilebilen doğal bir peptittir. Bu peptidin üretiminden bağışıklık hücreleri dahi sorumludur. Bu güçlü molekül, üç temel amino asitten oluşur: sistein, glutamat ve glisin.

 

Glutatyon vücudun tüm işlevlerinin anahtarı ve oldukça güçlü bir antioksidandır. Vücutta Glutatyon tükendiğinde hücre ölümleri başlar. Ancak Glutatyon seviyeleri yeterince yüksek ise, hücreleri serbest radikallerin vereceği zarardan korur.

 

Glutatyon, sağlık, güzellik ve uzun ömür için oldukça uzun sürelerdir araştırılmış ve geniş kapsamlı faydalara sahip olduğu görülmüştür. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek, hastalıklarla savaşmaya ve önlemeye yardımcı olur. Hiperpigmentasyonu azaltarak ve hücrelerde melanin üretimini engelleyerek ciltte beyazlaşma ve aydınlanmaya neden olur. Vücuttaki iltihabı azaltır, yağların parçalanmasına ve temizlenmesine destek olur. Enerjiyi yükseltir ve zihin açıklığı sağlar.

 

Yaşlanma karşıtıdır. Uyku kalitesini iyileştirerek uyku apnesinden kaynaklanan sıkıntılarla mücadele      edilebilmesini sağlar. Vücutta detoks yaparak oksidatif stresle savaşır.

 

Yüksek glutatyon seviyeleri, vücudunuzdaki her sistemin düzgün bir şekilde işleyebilmesi ve sağlıklı olması için gereklidir. Hücrelerimiz her ne kadar glutatyon üretse de genellikle her gün karşılaştığımız yüksek düzeydeki serbest radikallerle (çevresel toksinlerden, alkolden, stresten ve daha fazlasından) başa çıkmak için yeterli değildir.