fbpx

IV Yüksek Doz C-Vitamini | Uzman Dr. Derya CAN

cvitamintedavisigorseldrderyacanIV C-Vitamini Uygulaması

C vitamini suda çözünen bir vitamindir. Vücutta fazlası idrarla atılır ve birikme riski yoktur. C vitamini; böbrek üstü bezini destekler, vücudun enerji düzeyini arttırır, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, kemik sağlığını arttırır, cilt kolajenini arttırır, yara iyileşmesine yardımcıdır. 


Kanser hastalarında kemoterapi ve radyoterapiye bağlı yan etkileri azaltır. Corona hastalığında bağışıklığı kuvvetlendirerek etki eder. Antioksidan ve antiseptiktir. Kıkırdak dokusunda kolajen yapımını arttırır. Damardan verilen yüksek doz C vitamini vücutta herhangi bir zararlı yan etki oluşturmamaktadır. 


Aksine yukarıda bahsettiğimiz etkileri mevcuttur. Damardan verilen yüksek doz C vitamini ağızdan alımla sağlanamayan etkileri oluşturabilmektedir. Güçlü bir detoks etkisi yaparak karaciğer ve hücre yenilenmesi sağlamakta, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmekte ve kanser hücrelerini öldürebileceği iddia edilmektedir. 


Eksikliğinde sık hastalanma, yara iyileşmesinde gecikme, halsizlik yorgunluk, saç cilt ve dişeti hastalıkları görülebilir. C vitaminin en çok bulunduğu turunçgiller, meyveler ve sebzelerdir. Portakal, limon, mandalina, biber, soğan, karnabahar, maydonoz, turp, bezelyede yüksek oranlarda bulunmaktadır. Sigara, alkol ve beslenme bozukluğu ise C vitamini eksikliğine neden olabilmektedir.