Ozon Tedavisi

Ozon gazı, 19. yüzyılın ortalarında keşfedilen ve klinik kullanımı 1960’ların sonlarında Hans Wolff tarafından tanıtılan kararsız bir oksijen atomudur. Ozon tedavisi ise hastalıkların tedavisinde veya tedavisine yardımcı olmak için ozon gazının çeşitli yöntemlerle vücuda verilmesi olarak tanımlanmaktadır.

Tıbbi tedavide kullanılan ozona “Medikal Ozon” denir. Tıbbi ozon elde etmek için “Medikal Ozon Jeneratörü” cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlarda %100 saf oksijen yüksek elektrik voltajına maruz bırakılır ve ozon/oksijen gaz karışımı elde edilir.

Özel bir jeneratör ile saf oksijenden elde edilen ozon gazının hastanın kendi kanıyla karıştırılarak tekrar hastaya verilmesi veya gaz halinde direkt vücudun çeşitli bölgelerine uygulanması ile yapılmaktadır. Ozon terapi sıklıkla tek başına tedavi edici olarak değil hastanın mevcut tedavisini destekleyen bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda ozon tedavisi her zaman hastalık tedavisine ek olarak değil sağlıklı kişilerde de bağışıklığı kuvvetlendirmek, vücudu oksijenlendirerek vücut kapasitesini arttırmak için de kullanılabilir.

Ozonun etkileri kanıtlanmıştır. Az miktarda önlenebilir yan etkileri olabilir.Oksijen hayatımızın olmazsa olmazıdır. Ozon tedavisinin de birçok durumda faydalı olduğu bulunmuştur. Bunlardan bazıları kalp hastalıkları, kronik yorgunluk sendromu, fibromiyalji (kas romatizması), kas ve eklem ağrıları, hepatit (sarılık), şeker hastalığı(diyabet), akciğer hastalıkları, makula dejenerasyonu (göz hastalıkları), bağırsak hastalıkları, otoimmün, bulaşıcı hastalıklar (virüs ve bakteri vb. nedeniyle), romatizmal hastalıklar.

Ozon tedavisi ağrı tedavisinde, yara iyileşmesinde, enfeksiyon durumunda, bağışıklık sisteminin düzenlenmesinde, damar tıkanıklığında, dokuya oksijen verilmesinin bozulduğu durumlarda, kanser, diyabet, koroner arter hastalığı, periferik damar tıkanıklığı, astım, ülseratif kolit ve viral, bakteriyel ve fungal enfeksiyonlar durumlarında güvenle kullanılmaktadır.

İnsülin ve oral antidiyabetiklere, ağrı kesicilere, antibiyotiklere, dolaşımı düzenleyici tedavilere, yara tedavisine, kemoterapinin yan etkilerine karşı destek amaçlı kullanılır.

Ozon Tedavisi Nedir?:

Ozon Tedavisinin Zararları:

Kan Ozonlama ve Serum Ozon Farkı:

Detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurun. *
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
16 + 12 = ?
Lütfen doğru sonucu yazıp, gönder'e tıklayın.
Enter the equation result to proceed

Bir Yanıt Yazın

Fill out this field