Intraartiküler Kolajen Enjeksiyonları

Kollajen vücudumuzda birçok bölgede mevuttur. Ancak bazı durumlarda kollajen miktarı azalmaktadır. Eklemlerde kolajen azalması durumda kireçlenmeler, tendonlarda tendinitler oluşmaktadır. Kolajen ağızdan alınarak vücutta üretimi desteklenebildiği gibi enjeksiyon yöntemiyle uygulanarak hasaların azaltılması sağlanabilmektedir.

Eklemlerde (diz, kalça ayak bileği vb.) kolajen üretimi azaldığı durumlarda kıkırdak üretimi de azalmakta ve eklem kireçlenmeye gitmektedir. Kolajen enjeksiyonları ile eklemdeki kıkırdak oluşumu desteklenmektedir.

Omuzdaki kas yırtıklarında – tendinitlerde, dirsekteki tenisçi-golfçü dirseği gibi tendinitlerde ise kas dokusunun onarımını desteklemektedir.

Hyaluronik asit enjeksiyonlarındaki gibi hazır ürün enjeksiyonu şeklinde yapılmaktadır. Özellikle eklem kireçlenmeleri tedavilerinde prp ile kombine edilebilmektedir.

Hamile ve emziren annelerde uygulanmamaktadır.

Kolajen Enjeksiyon Nedir?: Hazır kollajen ürünün hasarlı bölgeye enjeksiyon yöntemiyle uygulanmasıdır.

Kolajen Enjeksiyon Zararları: Alerjik durumlar hariç belirgin bir yan etkisi yoktur.

Kolajen Enjeksiyonu – Hyaluronik Asit Enjeksiyon Farkı: Kolajen ürününde sadece kolajen bulunmaktadır kıkırdak üretimini destekleyerek ve tendon onarımı sağlayarak iyileştirir. Hya eklem sıvısının yapay halidir ekleme mekanik bir destek sağlayarak iyileştirmektedir.

Detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurun. *
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
21 + 3 = ?
Lütfen doğru sonucu yazıp, gönder'e tıklayın.
Enter the equation result to proceed

Bir Yanıt Yazın

Fill out this field