Mezoterapi Tedavisi

MEZOTERAPİ

Mezoterapi cildin mezoderm tabakasına yapılan enjeksiyon tedavileridir. Cildin en büyük organ olduğu ve yapılan enjeksiyon ürünlerinin ciltten emilerek vücuda etki ettiği prensibine dayanmaktadır.

Ağrı tedavisi ve dermokozmetik uygulamalarda tercih edilebilir.

Hazır ürünlerin enjeksiyonu şeklinde yapılabildiği gibi hastadan alınan kandan hazırlanan prp veya karın yağından elde edilen kök hücre gibi ürünler de mezoterapi yöntemiyle uygulanabilmektedir.

Yüzdeki lekelenmelerde, sivilce izlerinde, rozada, cildin sıkılaşmasında ciltteki kollajen üretiminin desteklenmesinde prp ve kök hücre gibi enjeksiyonlar yapılabilmektedir.

Yüz bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesi için botoks enjeksiyonları mezoterapi yöntemiyle uygulanabilmektedir.

Saç ve sakal dökülmesinde, dökülmelerin azaltılması ve mevcut saçların ve sakalların daha kuvvetli, canlı ve parlak olması amacıyla saçlı deriye mezoterapi yöntemiyle prp ve kök hücre gibi tedaviler yapılabilmektedir.

Vücutta bulunan yara izlerinde de skar dokusuna mezoterapi enjeksiyonlarıyla yara izlerinin azaltılması sağlanabilmektedir.

Prp kandaki tamirci hücrelerdir ve enjekte edildiği bölgedeki hasarların onarılarak hücrelerin canlanmasını sağlamaktadır. Kök hücre ise hasarlı olan hücrelerin yerine sağlıklı hücrelere dönüşerek etki etmektedir.

Hamile ve emziren annelerde uygulama yapılmamaktadır.

 

Mezoterapi Nedir?: Cilde yapılan yüzeyel enjeksiyon tedavileridir.

Mezoterapi Tedavisi Zararları: Mezoterapi yöntemiyle uygulanan prp ve kök hücrede belirgin bir yan etki bulunmamaktadır.

Mezoterapi – Proloterapi Farkı: Proloterapi derin dokulara, tendon ve bağ dokulara uygulanan dektroz enjeksiyonudur. Mezoterapi ise cilde çok ince iğnelerle uygulanan yüzeyel bir enjeksiyon tedavisidir.

Detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurun. *
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
22 + 4 = ?
Lütfen doğru sonucu yazıp, gönder'e tıklayın.
Enter the equation result to proceed

Bir Yanıt Yazın

Fill out this field